Založ si blog

Prehrať s Lotyšmi nie je škandál a ani blamáž

Som pripravený celé ďalšie dva dni čítať, ako nám bol ukradnutý gól, aký bol zlý rozhodca a ako sme boli vylučovaní. Rád by som však ešte predtým poznamenal, že nie je nutné hľadať výhovorky – prehra s Lotyšmi nie je hanba.

Či sa nám to páči alebo nie, hokej sa vo svete rozvíja. Športy zažívajú globalizáciu a hokej nie je výnimkou. Preto musíme čakať, že keď nastúpime proti súperovi ako je Lotyšsko, že to bude vyrovnaná partia. Dávno nesolíme súperovi šestky, tie časy sú dávno preč. Nie sme Rusko, USA a ani Kanada.

Dokonca, aspoň ja osobne, nie som nahnevaný ani z výsledku a výkonu Talianska. Treba akceptovať, že sme hrali maximum v oboch zápasoch. A aj keď sa tvrdí, že tam sú rezervy, podľa môjho skromného názoru tam žiadne nie sú.

Mne sa páčili oba zápasy. Naši bojovali, snažili sa. Lenže bez centrov a strelcov sa ťažko vyhráva. Všimnúť sme si to mohli už počas širšej nominácie. A to, že budeme skúšať strieľať z modrej a nič iné nebudeme tvoriť, by prekukol aj laik ako ja. Možno ak by sme boli zvyknutí stáť pred bránou aspoň s dvomi hráčmi po strelách, taktika by bola aj niečo platná.

Držím palce v ďalších zápasoch a teším sa na ich nasadenie a bojovnosť, ktorú som videl v úvodných zápasoch. Snáď to je recept na to, aby sme sa zachránili medzi elitou. A porozmýšľali ako národ nad tým, na čo máme, na čo nemáme a nad čím treba v najbližších desiatich rokoch zamakať. A na čo hundrať, respektívne nehundrať pred a po zápasoch. Keď ostatné národy makajú, a my sme prestali.

Slovenská politika ničí celú spoločnosť od vzniku republiky

17.05.2017

Krásny obraz, ako slovenská politika deštruuje spoločnosť, odráža slovenský šport. Nebudem písať to, čo už bolo napísané a povedané stokrát. Nebudem plakať, ako sme zaspali dobu a hokej viac »

Dostane sa niekedy Európska únia na Slovensku aj ďalej, ako len do Bratislavy?

31.03.2017

Nedávny (neslávne slávny) prieskum o tom, čo si Slováci myslia o slovenskom predsedníctve, mnohých zaskočil. Výrazné percento opýtaných totiž nevedelo, respektíve len čosi počulo o slovenskom viac »

Expresné riešenie Mečiarových amnestií – stačilo necelých 46 hodín

15.03.2017

Je úsmevné, ako funguje slovenská politika. Mečiarove amnestie, ktoré sú sporné vlastne od prvého dňa platnosti, boli vždy plné emócií. Jeden tábor hovoril, aké je nutné ich zrušiť, ten viac »

Taliban, afganistan,

Američania omylom zabili afganských policajtov, pomýlili si ich s Talibancami

22.07.2017 10:36

Dvanásť afganských policajtov zahynulo a ďalší dvaja boli zranení pri piatkovom útoku amerického letectva v afganskej provincii Helmand.

Jeff Sessions

The Washington Post: Sessions nemusel hovoriť pravdu o kontaktoch s Rusmi

22.07.2017 10:16, aktualizované: 10:32

Minister spravodlivosti Jeff Sessions nemusel pri výpovedi v Senáte hovoriť o kontaktoch s Rusmi počas volebnej kampane Trumpa pravdu. Informoval o tom denník The Washington Post.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Gréci majú nádej získať lepší rating

22.07.2017 10:13

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zmenila výhľad hlavného gréckeho úverového ratingu zo stabilného na pozitívny.

Bahlsen

Výrobca sušienok reaguje na tlak V4. Budú rovnaké v celej Európe

22.07.2017 09:30

Nemecký výrobca sušienok Bahlsen bude aj do výrobkov určených pre východoeurópske krajiny pridávať maslo namiesto palmového oleja.

Vladimír Mičuda

Autor je redaktorom a webovým editorom denníka Pravda. Blog nie je redakčným obsahom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 14025x
Priemerná čítanosť článkov: 2004x

Autor blogu

Kategórie