Založ si blog

Prehrať s Lotyšmi nie je škandál a ani blamáž

Som pripravený celé ďalšie dva dni čítať, ako nám bol ukradnutý gól, aký bol zlý rozhodca a ako sme boli vylučovaní. Rád by som však ešte predtým poznamenal, že nie je nutné hľadať výhovorky – prehra s Lotyšmi nie je hanba.

Či sa nám to páči alebo nie, hokej sa vo svete rozvíja. Športy zažívajú globalizáciu a hokej nie je výnimkou. Preto musíme čakať, že keď nastúpime proti súperovi ako je Lotyšsko, že to bude vyrovnaná partia. Dávno nesolíme súperovi šestky, tie časy sú dávno preč. Nie sme Rusko, USA a ani Kanada.

Dokonca, aspoň ja osobne, nie som nahnevaný ani z výsledku a výkonu Talianska. Treba akceptovať, že sme hrali maximum v oboch zápasoch. A aj keď sa tvrdí, že tam sú rezervy, podľa môjho skromného názoru tam žiadne nie sú.

Mne sa páčili oba zápasy. Naši bojovali, snažili sa. Lenže bez centrov a strelcov sa ťažko vyhráva. Všimnúť sme si to mohli už počas širšej nominácie. A to, že budeme skúšať strieľať z modrej a nič iné nebudeme tvoriť, by prekukol aj laik ako ja. Možno ak by sme boli zvyknutí stáť pred bránou aspoň s dvomi hráčmi po strelách, taktika by bola aj niečo platná.

Držím palce v ďalších zápasoch a teším sa na ich nasadenie a bojovnosť, ktorú som videl v úvodných zápasoch. Snáď to je recept na to, aby sme sa zachránili medzi elitou. A porozmýšľali ako národ nad tým, na čo máme, na čo nemáme a nad čím treba v najbližších desiatich rokoch zamakať. A na čo hundrať, respektívne nehundrať pred a po zápasoch. Keď ostatné národy makajú, a my sme prestali.

Fico to dal na Sulíka a vytiahol grafy. Je to naozaj vážne!

10.11.2017

Ani si nepamätám, kedy predseda strany Smer Robert Fico vytiahol grafy. Naozaj, bez srandy. To musí byť z jeho strany naozaj ťažké obdobie. Nečudo. Určite čakal minimálne štyroch županov. viac »

Zápas Barcelony s Realom Madrid bol rozhodcovskou fraškou

14.08.2017

Včerajšie El Clásico, teda minimálne druhý polčas, bol pre mňa ako milovníka futbalu naozaj veľmi silnou šálkou kávy. Futbalový sviatok, ktorý láka ku telke snáď každého fanúšika, viac »

Slovenská politika ničí celú spoločnosť od vzniku republiky

17.05.2017

Krásny obraz, ako slovenská politika deštruuje spoločnosť, odráža slovenský šport. Nebudem písať to, čo už bolo napísané a povedané stokrát. Nebudem plakať, ako sme zaspali dobu a hokej viac »

plot, ostnatý drôt

Na hraniciach Krymu s Ukrajinou postaví Rusko plot

18.11.2017 10:21

Náklady by sa mali vyšplhať v prepočte na viac než 2,8 milióna eur.

merkel

Nemecké koaličné rozhovory sa zasekli

18.11.2017 10:00

K Jamajke je ešte stále ďaleko. Podľa plánu nemeckých politických strán sa mala už vo štvrtok skončiť prípravná fáza rokovaní o budúcej koalícii.

Zimbabwe, harare

Obyvatelia Zimbabwe oslavujú očakávané zvrhnutie Mugabeho

18.11.2017 09:49

Do krajiny sa medzitým vrátil Mugabeho rival Emmerson Mnangagwa, ktorého si armáda zrejme želá ako nového prezidenta.

Nebenzia, osn, br, bezpecnostna rada

Rusko vetovalo rezolúciu o vyšetrovaní chemických útokov v Sýrii

18.11.2017 09:07

Je to už jedenástykrát, čo Moskva vetovala text o Sýrii od začiatku sýrskeho konfliktu v roku 2011.

Vladimír Mičuda

Autor je redaktorom a webovým editorom denníka Pravda. Blog nie je redakčným obsahom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 17739x
Priemerná čítanosť článkov: 1971x

Autor blogu

Kategórie