Založ si blog

Prehrať s Lotyšmi nie je škandál a ani blamáž

Som pripravený celé ďalšie dva dni čítať, ako nám bol ukradnutý gól, aký bol zlý rozhodca a ako sme boli vylučovaní. Rád by som však ešte predtým poznamenal, že nie je nutné hľadať výhovorky – prehra s Lotyšmi nie je hanba.

Či sa nám to páči alebo nie, hokej sa vo svete rozvíja. Športy zažívajú globalizáciu a hokej nie je výnimkou. Preto musíme čakať, že keď nastúpime proti súperovi ako je Lotyšsko, že to bude vyrovnaná partia. Dávno nesolíme súperovi šestky, tie časy sú dávno preč. Nie sme Rusko, USA a ani Kanada.

Dokonca, aspoň ja osobne, nie som nahnevaný ani z výsledku a výkonu Talianska. Treba akceptovať, že sme hrali maximum v oboch zápasoch. A aj keď sa tvrdí, že tam sú rezervy, podľa môjho skromného názoru tam žiadne nie sú.

Mne sa páčili oba zápasy. Naši bojovali, snažili sa. Lenže bez centrov a strelcov sa ťažko vyhráva. Všimnúť sme si to mohli už počas širšej nominácie. A to, že budeme skúšať strieľať z modrej a nič iné nebudeme tvoriť, by prekukol aj laik ako ja. Možno ak by sme boli zvyknutí stáť pred bránou aspoň s dvomi hráčmi po strelách, taktika by bola aj niečo platná.

Držím palce v ďalších zápasoch a teším sa na ich nasadenie a bojovnosť, ktorú som videl v úvodných zápasoch. Snáď to je recept na to, aby sme sa zachránili medzi elitou. A porozmýšľali ako národ nad tým, na čo máme, na čo nemáme a nad čím treba v najbližších desiatich rokoch zamakať. A na čo hundrať, respektívne nehundrať pred a po zápasoch. Keď ostatné národy makajú, a my sme prestali.

Zápas Barcelony s Realom Madrid bol rozhodcovskou fraškou

14.08.2017

Včerajšie El Clásico, teda minimálne druhý polčas, bol pre mňa ako milovníka futbalu naozaj veľmi silnou šálkou kávy. Futbalový sviatok, ktorý láka ku telke snáď každého fanúšika, viac »

Slovenská politika ničí celú spoločnosť od vzniku republiky

17.05.2017

Krásny obraz, ako slovenská politika deštruuje spoločnosť, odráža slovenský šport. Nebudem písať to, čo už bolo napísané a povedané stokrát. Nebudem plakať, ako sme zaspali dobu a hokej viac »

Dostane sa niekedy Európska únia na Slovensku aj ďalej, ako len do Bratislavy?

31.03.2017

Nedávny (neslávne slávny) prieskum o tom, čo si Slováci myslia o slovenskom predsedníctve, mnohých zaskočil. Výrazné percento opýtaných totiž nevedelo, respektíve len čosi počulo o slovenskom viac »

theresa mayová

Mayová prednesie kľúčový prejav o budúcom vzťahu Británie a EÚ

22.09.2017 09:39

Mayová v Taliansku vystúpi v čase, keď viaznu rokovania medzi britským a úniovým tímom v Bruseli.

Mexiko zemetrasenie

Mexiko: Žijeme, ale sme smädní

22.09.2017 09:15

Počet obetí zemetrasenia v Mexiku vzrástol na 273, z toho 137 v metropole Mexiko City.

Michail Kalašnikov, zbraň, samopal

Ruská podnikateľka vraj platila Pravý sektor, doma mala kalašnikov

22.09.2017 08:57

Ruskí vyšetrovatelia vykonali sériu prehliadok u podnikateľky Oľgy Mirimskej, majiteľky banky BKF a potravinárskej firmy Russkij produkt.

Merkelová, Schulz

Nemeckí politici dostali výhražné listy s bielym práškom

22.09.2017 08:27

Prášok sa nakoniec ukázal ako neškodný. Policajti teraz tiež analyzujú text, ktorý varoval, že prášok je život ohrozujúci.

Vladimír Mičuda

Autor je redaktorom a webovým editorom denníka Pravda. Blog nie je redakčným obsahom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 15900x
Priemerná čítanosť článkov: 1988x

Autor blogu

Kategórie